Inspirace na výlety a aktivity

Penzion Port se nachází v turisticky velmi zajímavé části jižní Moravy a i samotná obec Bítov má co nabídnout. Proto bychom Vás chtěli inspirovat našimi tipy na aktivity a výlety.

Přehled akcí a aktivit v okolí Vranovské přehrady najdete na www.navstivtevranovsko.cz.
V blízkosti penzionu se nachází Bítovská zátoka Vranovské přehrady. Za méně příznivých podmínek je možné využít aquapark kempu Bítov.
Hrad Bítov patří mezi 10 nejnavštěvovanějších hradů a zámků České Republiky. Udělejte si příjemnou procházku  spojenou s návštěvou a prohlídkou této historické památky.Doporučený způsob dopravy: chůze 30 minut, kolo 10 minut
Zřícenina hradu Cornštejn se nachází na skalním ostrohu nad Vranovskou přehradou. Je to další z míst, kam se můžete z Bítova vydat pěšky nebo na kole.Doporučený způsob dopravy: chůze 40 min, kolo 20 min
Vyhlídková plavba po Vranovské přehradě je atraktivním výletem. Je to také příjemný způsob dopravy, pokud se chcete vydat na Vranovskou pláž nebo na prohlídku zámku Vranov nad Dyjí. Z paluby lodi budete moci obdivovat hrad Bítov, chatové osady a skalní útesy tyčící se nad vodní hladinou.
Zahrada s volně žijícími i domácími zvířaty. Některá zvířata je možné krmit i hladit. Děti se mohou svézt na ponících. 
Přes léto čepuje pivo 12% světlý ležák a 12% polotmavý ležák Tesák, přímo z výčepních tanků. Výčepní tanky jsou rovněž propojeny s restaurací U Tesařů, která je vyhlášená výbornou kuchyní.
Konopná farma nabízí zábavu i poučení pro dospělé i děti. Ty nejmenší zaujme dětské hřiště s pískovištěm, a také malý zoo koutek, kde najdou třeba kozy či ovečky.